Tokio Hotel 4um
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tokio Hotel 4um

~uzivajte u forumu~
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zimmer 483

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
TH girl
~The best ADMIN~
~The best ADMIN~
TH girl


Broj poruka : 253
Godina : 31
Datum upisa : 15.08.2007

Zimmer 483 Empty
PočaljiNaslov: Zimmer 483   Zimmer 483 Icon_minitimePon Sep 24, 2007 12:46 am

BRAVO: Koliko ste dugo radili na svom novom albumu Zimmer 483?


Bill: Tesko za reci. Izmedju koncerata bili smo u studiju I neposredno pred Bozic bila je velika produkcijska faza I tada smo zavrsavali album. Obicno treba puno vremena dok jedna nasa pjesma ne bude spremna. Oko sebe imamo veliki tim I svako ima svoje misljenje.

Tom: Cijela vjecnost treba proci dok jedna pjesma ne bude gotova. Pa opet, dok se ta pjesma ne izmixa I ne snimi opet treba cijela vjecnost.
Bill: Isto tako, ostavimo pjesmu neko vrijeme I nakon nekoliko dana se opet prihvatimo te pjesme I odlucimo da li je dovoljno dobra za album. Moze se dogoditi I da neki dio bude izbrisan.


BRAVO: Kako ste zivjeli dok ste bili u studiju?


Bill: Zivjeli smo iznad studija. Uvijek je bilo jako prljavo, ali to je vecinom bila nasa krivica (smijeh). Nije bio luksuzan stan, samo 3 sobe sa 4 kreveta. Mijenjali smo se za mjesta za spvanje. Imali smo I jednu kupaonicu I stalno smo se svadjali oko toga ko se kada njome moze koristiti. Imali smo dnevnu sobu sa TV-om i kaucem. Kutije pizze su bile posvuda. Jednom na mjesec bi nam to ocistili. Ne bi mogao ondje zivjeti cijelu godinu…

BRAVO: Kako je izgledao jedan dan?


Gustav: Spavali smo dugo i pocinjali sa snimanjem oko 16:00 sati.
Bill: Gustav bi vec vjezbao ranije ili bi donio hljeb.
Georg: Kad bi on poceo svirati svi bi popadali iz kreveta.
Bill Ja ne pjevam prije 18:00h. Moj glas se prvo mora probuditi. I on voli dugo spavati kao i ja…
Tom: Mi cekamo da se Billov glas probudi! (smijeh)
Bill: Mi smo ipak nocni ljudi. Dobivamo bolje ideje tada.
Tom: Noc nas inspirira.

BRAVO: Kako nastaje jedna TH pjesma?


Bill: Vecinu ideja dobivamo dok smo na putu. Uvijek imam uredjaj za snimanje sa mnom ili hemijsku i papir ili moj kompjuter tako da mogu zapisati nesto cega se sjetim. Ili to ukucam u moj mobitel. Izvciram se kad zaboravljam stvari. Sve uglavnom zapisujem. Sa svojim idejama odem Tomu. Posto ne sviram instrument moram pjevusiti melodiju pjesme.
Tom: To se najsesce dogadja kad smo na putu, u tour-busu, u nasoj hotelskoj sobi, svugdje. Uvijek imam akusticnu gitaru sa sobom. U studio ju spajamo sa bassom i bubnjevima. Onda dobijemo nove ideje, i pjesma se promijeni.

BRAVO: Sta ti je potrebno da pjevas ove pjesme s toliko emocija?


Bill: Uvijek ovisi o mom raspolozenju. Za pjesmu sa puno energije kao ''Ich Brech Aus'' trebam je cuti pomocu slusalica veoma, veoma glasno. Trebam takav osjecaj kao da sam na pozornici da bi mogao pjevati pjesmu sa energijom. Za baladu kao sto je ''Hilf Mir Fliegen'' soba treba biti zamracena, da bih mogao osjetiti pjesmu.
Georg: Bill ponekad pjeva gol! (svi se smiju)


BRAVO: Sta vas inspirise za pjesmu?


Tom: Nasi zivoti. Kada sjedimo u tour-busu i vozimo se iz jednog grada u drugi.
Bill: Ili prica kao za ''Hilf Mir Fliegen''. Sjedio sam u avionu i nisam se bas dobro osjecao. Sve mi je bilo previse. Tada sam dobio ideju za pjesmu.

Tom: Takodjer nas inspirise i sta nam prijatelji govore. I naravno mi takodjer imamo normalne probleme kao i svako drugi.

BRAVO: Kako ste izabrali naziv za album?


Tom: Zajedno smo sjeli i o tome rapravili. Bio je to uzajaman dogovor.
Bill: Bilo je mozda ocito nazvati tako nas album, jer smo prve pjesme kao ''Wir Sterben Niemals Aus” napisali u jednom bungalovu u Spaniji sa brojem 483. Htjeli smo ici tamo i opustiti se, i malo pisati – na kraju i nismo imali toliko vremena za opustanje. Sve smo stavili po coskovima i postavili nase instrumente, izgledalo je bas kao kod kuce.
Tom: Kad smo se vratili svi su govorili ''Uopste niste pocrnjeli''
Bill: Zakljucali smo se i pisali pjesme.
Tom: Kada smo napisali prvu pjesmu bili smo sigurni da ce biti na albumu.

BRAVO: Ko je vec cuo album prije nego je izasao u prodaju?


Bill: Moja mama i moji najbolji prijatelji. Moja mama je plakala. Divno je vidjeti emocije koje se javljaju kada slusa nasu muziku. Kada se to dogodi, to je nesto najljepse.
Georg: I moja porodica je bila odusevljena!
Gustav: Ponio sam CD kuci, ali ga drzao za sebe. Mogu ga preslusati kad ga izdamo. Ja uvijek poklone za Bozic dobivam kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
~*Bill*Girl*Friend*~

~*Bill*Girl*Friend*~


Broj poruka : 115
Godina : 29
Location : ~*Sa Billom na pustom ostrwu*~
Job/hobbies : ~*Sa Billom prowodjenje u studiju*~
Datum upisa : 15.11.2008

Zimmer 483 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimmer 483   Zimmer 483 Icon_minitimeSre Dec 10, 2008 8:14 pm

EXTRa interju imam ga i ja takaw isti i one prethodne imam jos
Nazad na vrh Ići dole
http://tomandbill.3forum.biz
tamy kaulitz

tamy kaulitz


Broj poruka : 49
Godina : 28
Datum upisa : 30.11.2009

Zimmer 483 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimmer 483   Zimmer 483 Icon_minitimeSub Feb 20, 2010 3:06 pm

sooper je interviju
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zimmer 483 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimmer 483   Zimmer 483 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zimmer 483
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zimmer 483
» Schrei vs Zimmer 483?
» Zimmer 483 vs Room 483???
» Album Zimmer 483

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tokio Hotel 4um :: Sve o Tokio Hotelu :: Intervijui-
Skoči na: